Mistrovství České republiky, Podivín, 23.4.2016:

Náš tým se stal poprvé v historii od založení tím nejlepším v České republice pro tento rok.
Záznam ze sobotního Mistrovství České republiky 2016 v Armwrestlingu.

Soutěžní sezóna 2014/2015

Mistrovství České republiky, Praha, 11.4.2015:

Komentář a výsledky:
Datum:    26.4.15
11. dubna se uskutečnilo 20. Mistrovství České republiky, poslední soutěž sezóny 2014/2015. Teprve podruhé v historii armwrestlingu v ČR se konalo v Praze. Tentokrát v Radotíně.
Celkově na MČR dorazilo mnohem méně závodníků, než do Podivínské extraligy. Náš místní klub AWK Praha se účastnil v počtu devíti lidí, z čehož více jak polovina byli nováčci.
Pro nováčka a jedinného juniora Tomáše to byla první soutěž. Ovšem škoda byla, že v jeho kategoriích byla minimální účast, ale i tak získal nějaké zkušenosti a medaile v kategoriích nováčků do 85kg, 95kg a v juniorech nad 80kg. V kategorii nováčků do 95kg se očekávaně pozlatil na obě ruce Richard. Další dva nováčci byli Elvin a Ondra, kteří šli zároveň i do seniorů do 65kg. Mezi nováčky v jejich váze byli jen oni dva. Elvin si odnesl mezi nováčky zlato na pravou a stříbro na levou ruku. Ondra zlato na levou a na pravou stříbro. Ovšem mezi seniory se Ondra stal vicemistrem na levou i pravou ruku. Posledním nováčkem byl Orkhan, který taky zkusil seniorskou kategorii do 75kg. Kromě cenné zkušenosti si odnesl stříbra na levou i pravou ruku mezi nováčky.
V kategorii seniorů do 70kg se po krutých bojích stává Kerbos vicemistrem na obě ruce. Patrik se mezi tvrdými soupeři v kategorii do 75kg na pravou ruku dostává na bronzovou medaili. Poslední dva závodníci Pohy a Jarda ve váhovce do 105kg nakonec neměli tolik soupeřů, ale Pohy získal bronz na levou ruku a Jarda bronz na pravou a v kategorii masters z protihráčů vypáčil také bronz.
Ondra
Výsledky »

4.extraligové kolo, Podivín, 14.3.2015:

Datum:    25.3.15
Dne 14.3. 2015 se uskutečnil 15. ročník armwrestlingové soutěže o pohár města Podivína, zároveň šlo o 4. kolo extraligy ročníku 2014/2015, tedy kolo poslední, kdy závodníci měli poslední možnost se nominovat na Mistrovství ČR konané 11.4. 2015 v Praze. AWK Praha odjelo na soutěž ve velkém počtu s celou řadou nováčků, ale i zkušených borců. Ač se to z počátku nezdálo, do Podivína přijelo spoustu závodníků ( v porovnání s Češovem a Opavou), a proto hned na začátku nikdo ani netušil, že přivezeme tolik medailí.
Nováčci do jednoho předváděli vynikající výkony ve svých kategoriích a všichni si ze soutěže odvážejí kromě nesporných zkušeností i cenné kovy.
Vyzdvihněme výborný výkon Richarda, který bral zlato na obě ruce v ktg. nováčků do 95 kg a super umístění Elwina a našeho "juniora" Ondry, který už vlastně junior není. Cenné zkušenosti a pár skvěle vyhraných zápasů si odváží nováček Selda z ktg. do 75 kg. V seniorské kategorii se nejvíce nadějí vkládaly do našeho nejlepšího pákaře Igora, který asi v nejnabitější konkurenci bral stříbro. Očekávaný úspěch měl i Kerbos v kategorii do 70 kg a Patrik, který svedl těžké boje s rivalem Hrdličkou ve finále ktg. do 75 kg, kde nakonec podlehl, ale na MČR mu to jistě vrátí i s úroky. Velmi pěkný výkon předvedl nováček Orchan, který si troufl rovnou do seniorů a svými obětavými výkony vybojoval dva bronzy ve stejné kategorii jako Patrik. V opět silné konkurenci do 85 kg se prosadil Slavek a byl také na bedně. Jen těsně pod stupni vítězů byl Matyáš. V těch nejtěžších kategoriích byla bohužel slabší účast, ale i tak pro Pohyho a Jardu zkušenost do přípravy na nadcházející MČR, kde již bude jistě nabitá konkurence a zisk medaile by byla obrovským úspěchem.
Medaile jsme oslavili již tradiční after car party a zastávkou u Mekáče :-)
Pohy
Výsledky »
Video z poslední extraligové soutěže v této sezóně.

Propozice: Datum:    1.3.15
Propozice k poslednímu kolu extraligy této sezony.

Fotogalerie: Datum:    2.2.15
Foto z nedávného tréninku.

Pozvánka: Datum:    14.9.14
Pozvánka na pohárovou soutěž do Kněžic pořádanou Petrem Kazdou.

1.extraligové kolo, Češov, 30.8.2014:

Výsledky: Datum:    12.9.14
Nulová propagace pro první extraligové kolo, pozdní informace pro závodníky, tak pracuje ČAA ... a jak se dalo i čekat na soutěž do Češova se sjelo jen pár závodníků. Spíše to vypadalo jak nějaká pohárová soutěž.
Co se týče výsledků našich závodníků:

Matyáš 3.místo LR do 75kg
Jirka K. 2.místo PR do 75kg
Jarda 1.místo PR do 95kg
Fotogalerie: Datum:    12.9.14
Fotogalerie z první extraligové soutěže.

Soutěžní sezóna 2013/2014

Mistrovství České republiky, Židlochovice, 14.6.2014:

Fotogalerie: Datum:    12.7.14
Aktualizace! Několik fotek ze zápasů a stupní vítězů.
Semifinálový a finálový záznam MČR 2014!
Výsledky: Datum:    17.6.14
Naše pětičlenná výprava (z toho jeden kameraman, díky Adame), která vyrazila směr Židlochovice na poslední soutěž sezóny si vedla více než dobře! Tři mistři ze čtyř mluví za vše:

Patrik mistr na pravou a vicemistr na levou ruku do 70kg.
Kosťa mistr na obě ruce do 75kg.
Igor mistr na levou ruku do 95kg.

Celkový dojem ze soutěže nebyl nikterak příjemný. Hned dopoledne začala se zpožděním skoro o 2hodiny, dále následovalo protahovaní kvalifikačních zápasů, hodinová pauza, semifinále na jednu ruku pak na druhou ... neustálé a opětovné zahřívaní rukou pořád dokola. K tomu se celý den soutěžilo v tmavém prostředí se zataženými žaluziemi a zavřenými okny. Takže opravdu ideální podmínky pro sportovce!
Přestože bylo vážení již v pátek, jevilo se jako zbytečné, protože naše výprava i přesto dorazilo zpět do Prahy ve dvanáct hodin v noci!

4.extraligové kolo, Podivín, 26.4.2014:

Výsledky: Datum:    9.5.14
Přestože jsme přijeli na Velkou cenu Podivína pouze v sedmi, jako tým jsme brali velmi slušné třetí místo mezi kluby a navázali tak na skvělé výsledky z předchozích kol extraligy. Na úspěchu se bodově podíleli všichni závodníci, skoro každý si odvezl domů medaili,
Patrik Valut – 2. Místo PR, 3. Místo LR senior 70 kg
Petr Litomiský - 1. Místo LR senior 85 kg, 3. Místo PR 85 kg senior
Igor Vrábel – 3. Místo PR senior 95 kg
Jiří Korber - 2. Místo LR senior 75 kg
Jan Granát – 2. Místo LR+PR, novice 95 kg
Jiří Pohunek – 3. Místo LR, novice +95 kg
V rámci objektivity je třeba sdělit, že na Velkou cenu Podivína nepřijeli někteří top pákaři zejména v seniorských kategoriích, ale i tak jde o výsledek, který nás bude motivovat v přípravě na MČR v Židlochovicích !!!
Pohy

Mezinárodní soutěž Golem's Hand 2014, Brno, 1.2.2014:

Výsledky: Datum:    4.2.14
Musím vyzdvihnout perfektní výkon Kosti na levou ruku v katg. do 75kg, kde 2x vyřadil velkého favorita Poláka Podgóskiho a obsadil 2.místo!
Další nadějí a zároveň nováček našeho klubu je Jakub Mrštný získal 1.(LR) a 2.(PR) místo v katg. do 85kg NOVICE. Konečně se zadařilo i dříči Jirkovi Pohymu v NOVICE +95kg, 2.místo (PR).
Také musím představit dvě nové dámské posily a to: Andrea Sládková 2.(LR) a 1.(PR) místo +60kg NOVICE a Nelly Baráková 1.(LR) a 3.(PR) místo ve stejné katg.
Výsledky klubů: dost překvapivé, ale hodně potěšily. Po pěkném druhém místě v Mladějově jsme se posunuli na vrchol!

2.extraligové kolo, Mladějov, 23.11.2013:

Finálový záznam z Mladějova 2013.
Záznam z kvalifikace levé a pravé ruky. Finále již brzy! :)
PromoVideo: Datum:    24.11.13
Best of ... Promo od MrJohnyMnemonic :) Brzy se těšte na celý záznam z kvalifikace a finále!
Tým AWK Praha: Datum:    24.11.13
Tým AWK Praha na 2.extraligové soutěži v Mladějově obsadil 2.místo mezi kluby!